Juan Martin Del Potro copy copy

Хуан Мартин дел Потро изигра поредния силен мач на турнира в Акапулко и преодоля четвъртфиналите, след победа с 6:2, 7:6(7) срещу Доминик Тийм от Австрия. Това беше четвърти двубой между двамата, като аржентинецът записа четвърта победа над шампиона в тази надпревара от 2016-а година. В последния им мач Дел Потро измъкна петсетова победа на US Open.

Това ще бъде втори полуфинал за сезона за Дел Потро след този в Окланд, загубен от Баутиста Агут, а негов съперник ще бъде № 2 в схемата Александър Зверев, който е най-високо поставеният играч след оттеглянето на Рафаел Надал още преди старта на турнира.
Аржентинецът е спечелил единственият двубой помежду им - през 2017-а година на "Мастърс" турнира в Шанхай.