Футбол от света и България. Футболни новини. - Sport1.bg https://sport1.bg/futbol Tue, 22 Aug 2017 00:31:27 +0300 Joomla! - Open Source Content Management bg-bg office@sport1.bg (Sport1.bg) ESPN: Златан Ибрахимович се връща в Юнайтед до седмица https://sport1.bg/futbol/angliya/74424-espn-zlatan-ibrahimovich-se-vryshta-v-iunaited-do-sedmica https://sport1.bg/futbol/angliya/74424-espn-zlatan-ibrahimovich-se-vryshta-v-iunaited-do-sedmica zlatan ibra man unt

Златан Ибрахимович може да облече отново екипа на Манчестър Юнайтед. Според ESPNшведският нападател ще подпише с Юнайтед още тази седмица. Възстановяването му върви по-бързо от очакванията и няма да е изключено 35-годишният голмайстор да се завърне на терена още през първия полусезон.
Една от възможностите е Ибрахимович да влезе и в треньорския щаб на Манчестър Юнайтед. Жозе Моуриньо вижда за него роля, подобна на втория престой на Дидие Дрогба в Челси - лидер в съблекалнята, който да помага със своя опит и авторитет и да е връзка между футболистите и треньорите.
Ибрахимович напусна Манчестър Юнайтед след края на миналия сезон, а в момента се възстановява от травма в коляното на клубната база.

Предаде "Фокус"
]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Mon, 21 Aug 2017 11:28:39 +0300

Нападателят Мартин Камбуров ще започне титуляр за Берое при гостуването на Септември в последния мач от шестия кръг на Първа лига. 36-годишният футболист записа първите си 30 минути с екипа на старозагорци при домакинството на Ботев (1:1). Затова се очаква румънецът Негруц да не започне в стартовия състав. Не е изключено Томаш да направи промяна и в защитата, Камен Хаджиев за първи път да попадне в титулярния състав на мястото на Георги Динков. Контузията на ганаеца Карлос Охене в коляното не е сериозна и той води подготовка със съотборниците си през седмицата. От началото на сезона Берое се представя силно при гостуванията си и спечели 4 точки от визитите си на Дунав (1:1) и победи Славия с 4:1.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Mon, 21 Aug 2017 11:27:24 +0300

18.00 ч „Ботев“ (Вр) - „Несебър“ - „Диема спорт“ (пряко)

20.30 ч „Септември“ - „Берое“  -  „Диема спорт“ (пряко)

21,15 ч „Леванте“ - „Виляреал“  -  F+ (пряко)

22.00 ч „Манчестър С“ - „Евертън“ -  „Диема спорт“2 (пряко

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Mon, 21 Aug 2017 11:23:22 +0300

Славия загуби като домакин с 1:2 от Етър в мач от шестия кръг на Първа лига. Гол за гостите в последните секунди на мача отбеляза Иван Петков.

Така Славия загуби трето поредно домакинство след 2:3 от Ботев Пловдив и 1:4 от Берое, докато Етър нямат загуба в трети мач навън след равенствата с Витоша (Бистрица) и Дунав. Успехът е първи за Етър от 25 години насам на стадион "Славия“ в Овча купел.

В Русе преди минути започна мачът между Дунав и Лудогорец. При евентуална победа, шампионът ще се върне на второ място в класирането на точка зад лидера Черно море, но и с мач по-малко.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Sun, 20 Aug 2017 20:10:23 +0300

Футбол: Челси победи като гост Тотнъм с 2:1 в мач от втория кръг на Висшата лига. На стадион „Уембли“, където Тотнъм играе домакинските си мачове този сезон, трите гола отбелязаха играчи на гостите. Два от тях отбеляза Маркос Алонсо, а Миши Батшуай си вкара автогол.

В друг мач новакът във Висшата лига Хъдърсфийлд постигна втора поредна победа, този път като домакин срещу Нюкасъл с 1:0. Голът отбеляза Аарън Мой в 50-ата минута.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Sun, 20 Aug 2017 20:08:21 +0300

Славия посреща Етър в "Овча купел" днес от 18:15 часа. Белите ще се опитат най-после да спечелят точка на своя стадион през този сезон след загубите с 2:3 от Ботев Пд и 1:4 от Берое. Столичани се представят по-добре като гости, като победиха Септември Сф с 2:0 и направиха 1:1 с Черно море.

Треньорът на тима Златомир Загорчич обмисля дали да не освежи атаката, като пусне в ролята на централен нападател 18-годишния Калоян Кръстев. Младокът вкара 4 гола при 8:0 в контролата с Елин Пелин през седмицата и може да замени Ивайло Димитров-Косъма в състава. Въпреки това Загорчич по-скоро ще се довери на по-опитния нападател.

Мачът Славия – Етър стартира днес в 18:15 часа на стадион „Славия” и е пряко в ефира на Диема спорт.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Sun, 20 Aug 2017 08:12:00 +0300

Мениджърът на Манчетсър Юнайтед Жозе Моуриньо беше изключително доволен след успеха на тима с 4:0 като гост на Суонзи от 2-ия кръг на Висшата лига. Специалистът не пропусна да похвали своите футболисти, като дори ги определи като "убийци".

"Поведението ни на терена ме радва. Виждам щастие в играта ни. Изчакваме момента си и за броени минути нанасяме решителен удар. Като истински убийци сме".

"Контролирахме всичко на терена днес. Все пак не можех обаче да си позволя да бъда съвсем спокоен, като до 80-ата минута водехме само с гол преднина. Това, което се случи до края на мача ме направи много щастлив. Доволен съм", добави Специалния.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Sun, 20 Aug 2017 08:10:01 +0300
Верея Стара Загора победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от Първа лига https://sport1.bg/futbol/futbol-bg/74408-vereya-stara-zagora-pobedi-lokomotiv-plovdiv-s-10-v-mach-ot-pyrva-liga https://sport1.bg/futbol/futbol-bg/74408-vereya-stara-zagora-pobedi-lokomotiv-plovdiv-s-10-v-mach-ot-pyrva-liga fk vereq1102

Верея Стара Загора  победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от шестия кръг на Първа лига. Голът за домакините отбеляза Валери Домовчийски в 67-ата минута.

Така Верея след три победи и равенство има 10 точки. Активът на Локомотив (Пловдив) е 8 точки от шест мача.

Преди минути на стадион „Българска армия“ започна мачът ЦСКА-София – Витоша Бистрица. „Червените“ търсят четвърта поредна победа в първенството с най-резултатното нападение в елита - 12 гола в пет мача.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Sun, 20 Aug 2017 08:07:00 +0300

ЦСКА спечели с 6:1 двубоя срещу Витоша Бистрица в мач от Първа лига и записа четвърта поредна победа в първенството. Така „армейците“ се изкачиха на второ място във временното класиране с 13 точки, три повече от шампиона Лудогорец, който има два мача по-малко и гостува утре на Дунав Русе. Витоша Бистрица остава на последното място с една точка актив.

По-рано днес Верея победи Локомотив Пловдив с 1:0 и се изкачи на четвърто място в таблицата.

galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Sun, 20 Aug 2017 08:00:37 +0300

Старши треньорът на Верея Илиан Илиев намекна за раздяла с клуба. Той пое заралии през лятото, след като Александър Томаш прие да води Берое. Илиев дойде с уговорката, че при оферта от чужбина е свободен да си тръгне по всяко време. Това обаче може да се случи и преждевременно, и то не заради предложение отвън, а заради финансови и организационни проблеми във Верея. За такива Илиан сподели в материал по Диема спорт преди

днешното домакинство на Локомотив Пловдив. Преди дни той бе в сметките за нов треньор на Иртиш, но казахстан-ският клуб избра Вячеслаб Грозни за заместник на Димитър Димитров-Херо."Нямаме много дълга резервна скамейка във Верея. Особено 8 средата на терена. Има големи пропуски в организацията на клуба и тези неща трябва да се решават сега. Иначе няма много време да сме в това състояние и да сме заедно", каза специалистът. От началото на сезона Верея се представя добре с оглед на ограничените ресурси и почти изцяло подменен състав."Мачът с Черно море ни дойде навреме. Колкото и да сме недоволни, че сме допуснали 4 гола, ни светна една червена лампичка. Може би тези футболисти не са готови за начина, по който искаме да играем, или не са свикнали и нямат самочувствието на този етап", добави Илиев. В петте кръга дотук заралии записаха две победи - над Етър с 1:0 и ЛеВски с 2:0. Откакто напусна Терена", Илиан Илиев няма загуба от сините. "Заслужена победа за нашия отбор над Левски. Взехме си поуките от мача с Черно море и това, което искахме, го направихме", каза наставникът на Верея.

Днес 49-годишният треньор се изправя отново срещу познат съперник - Локомотив Пловдив. През миналия сезон заралии загубиха и двата си мача от смърфовете - 1:3 и 0:1, а през юни завършиха 1:1 в контрола в Говедарци. Но Илиев е категоричен, че място за сан-тименти няма, защото има само работа за вършене."Локомотив е отбор, който познавам добре. Работил съм с повечето момчета, с едно-две изключения. Знам, че могат да играят добър футбол. Разбира се, доколкото им позволим. Затова трябва да сме много дисциплинирани в дефанзивен план и да не допускаме грешки", заяви Илиев.

"Надявам се да стане добър мач, въпреки че незнайно защо е дръпнат в още по-ранен час -18.15, когато се очаква да бъде доста топло. Но каквото е бремето за нас, такова ще е и за противника ни", добави специалистът.