Футбол от света и България. Футболни новини. - Sport1.bg https://sport1.bg/futbol Sat, 29 Apr 2017 00:39:53 +0300 Joomla! - Open Source Content Management bg-bg office@sport1.bg (Sport1.bg) Русе празнува завръщането на „Дунав“ у дома https://sport1.bg/futbol/futbol-bg/73663-ruse-praznuva-zavryshtaneto-na-dunav-u-doma https://sport1.bg/futbol/futbol-bg/73663-ruse-praznuva-zavryshtaneto-na-dunav-u-doma dunaf fkdunaf fk copy2

Истински празник се очаква в Русе за завръщането на ФК „Дунав“ у дома.

Припомняме, че през лятото на 2016 г. „драконите“ се завърнаха в елита след 25-годишна пауза. Техният Градски стадион обаче се наложи да претърпи ремонт, включващ подмяна на тревната настилка, както и нов дренаж и автоматична поливна система, и монтиране на осветление. Поради това дунавци „приемаха“ своите опоненти на близо 70 км от своя дом – на „Лудогорец Арена“ в Разград.

Въпреки това, те се представят повече от блестящо и пишат история през този сезон. До момента са в т.нар. шампионски плейоф за разпределение на местата от първо до шесто с реални шансове за четвъртата позиция, която при определени условия може да даде и право на участие в квалификациите за Лига Европа. Първото и последно до момента участие в евротурнирите на „Дунав“ е от есента на 1975 г., когато русенският тим отстъпва при гостуването си на „Рома“ с 0:2, но побеждава в реванша с 1:0.

Днес от 17:30 ч. съперник на „драконите“ е отборът на „Локомотив“ Пловдив, който заема шестото място. Те вече тренираха на Градския стадион вчера. Треньорският щаб ще се наложи да прекроява отбраната за мача, тъй като Тейнур Марем и Михаил Милчев са наказани. Всички останали са на разположение на треньорския щаб. Веселин Великов изрази мнение, че ако футболистите не се поддадат на еуфорият и не прегорят, „Дунав“ ще победи.

Оперираният наскоро вратар Мартин Луков дори се очаква да пристигне от София, където все още се възстановява, и да подкрепя своите съотборници от трибуните.

Именно от трибуните се очаква повече от сериозна подкрепа. Предварителната продажба на билети, която приключи снощи сочи, че там ще има поне 7 000 човека. Отделно от това само през последната седмица са продадени и над 70 абонаментни карти, които важат до края на сезона. Децата до 12 г. пък ще влизат безплатно.

Петте каси на стадиона отварят днес след 13:00 ч.

Мерките за сигурност са засилени. Няма да бъдат допускани хора с бутилки и такива употребили алкохол. Част от улиците в района ще са затворени. Поради това от клуба призовават феновете да се ориентират възможно най-рано към стадиона и да се снабдят с необходимото търпение на влизане в съоръжението. Билетите са без указани на тях места и изборът е изцяло у зрителите. Единствено секторът под козирката ще е запазен за ВИП-гостите от двата клуба, представителите на БФС и журналистите.

Акредитациите на медиите и доуточняването на пропускателния режим за тях ще стават между 15:30 и 15:50 пред централния вход на стадиона, откъм бул. „Цар Освободител“ и ул. „Щип“. От клуба припомнят, че ексклузивните права на пряко предаване от срещите от Първа лига се държат от „Нова броудкастинг груп“ и съответно само каналите на „Диема“ и „Дарик радио“ имат право да излъчват сигнал на живо.

В 15:30 ч. отварят вратите на стадиона за всички. Част от агитката на „Дунав“ ще е там по-рано, за да подготви хореографията си за срещата.

В 16:30 ч. започва празничната програма с водещ Мариян Савов, с изпълнения на Духовия оркестър на Русе и мажоретки, която ще подгрее настроението по трибуните.

Началният съдийски сигнал ще бъде даден от Стефан Апостолов в 17:30 ч.

Моментът е исторически. Заповядайте и го споделете с нас“, канят момчетата и момичетата от фен клуба „Дунав завинаги“.

galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Fri, 28 Apr 2017 10:29:54 +0300

Лудогорец отново разгроми Литекс. В протоколния реванш в Ловеч разградчани вкараха 7 безответни попадения и с общ резултат 11:0 се класират за трети финал в последните шест сезона, като досега нямат загубен мач за трофея (2011/12 – 2:1 срещу Локо Пд, 2013/14 – 1:0 срещу Ботев Пд; и двата в Бургас).

Сега отново съперник ще бъде отборът на пловдивския Ботев, елиминирал Верея (Стара Загора) след общ резултат 2:1. Сега финалът ще бъде в София на 24 май.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Fri, 28 Apr 2017 10:26:52 +0300

ФИФА глоби албанската футболна федерация със 100 хиляди швейцарски франка заради проблеми с публиката по време на световната квалификация с Италия. Двубоят в Палермо между двата отбора миналия месец беше спрян за девет минути, когато фенове на гостите обсипаха терена с факли. Това е четвъртото провинение за публиката на Албания по време на квалификациите за Мондиал 2018. Италия спечели срещата през март с 2:0.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Fri, 28 Apr 2017 10:24:20 +0300

Старши треньорът на Пирин (Бл) Милен Радуканов обяви, че отборът му вече е освободен психически и очаква добра игра и победа в гостуването на Нефтохимик. „Антон Костадинов и Станислав Костов няма да могат да вземат участие поради наказания. Отиваме с нагласата за едно добро представяне срещу Нефтохимик, да покажем добра игра. Вече сме по-освободени психически и се надявам, че ще имаме добри моменти. Разбира се, ще търсим победата", обясни Радуканов. „Орлин Старокин все още не е готов да изиграе пълноценно цял мач. Не знам дали ще го вземем в групата. Най-много да влезе като резерва.Ако не е готов, няма да рискуваме, за да може да бъде на линия за следващите мачове. Надявам се заместниците на Антон Костадинов, Станислав Костов и евентуално Орлин Старокин да покажат желание и добра игра. До края на сезона всички футболисти ще имат възможност да се изявят и защитят мястото си в отбора", добави той.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Thu, 27 Apr 2017 11:40:48 +0300

Дунав посреща Локомотив (Пд) в петък от 17,30 часа. Този двубой ще се завърне в своя дом - Русе. В редовния сезон тимът на Веско Великов посрещна „смърфовете" в Разград, а двубоят завърши 1:1. В мачовете между двата клуба, играни в Русе, обаче ремито отсъства вече точно 50 години. За последно равенството е фиксирано на 16 април 1967 година - отново 1:1. Най-голямата легенда на пловдивчани - Христо Бонев, открива от дузпа в 35-ата минута, а русенци изравняват чрез Стоян Маринов след асистенция на Никола Йорданов. Последният мач в най-големия български град на река Дунав завърши с категорична победа на русенци. На 6 октомври 1990 година те разбиха „черно-белите" с 3:0.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Thu, 27 Apr 2017 11:38:31 +0300

Черно море започна рано-рано лятната селекция. Треньорът на „моряците" Георги Иванов-Гонзо се договори с бившия си съотборник от Левски Мариян Огнянов, твърди „Блиц". В момента офанзивният полузащитник играе в Нефтохимик. Договорът му обаче изтича в края на сезона, след което става свободен агент. На практика Огнянов в момента може да преговаря с всеки друг клуб, от което се възползваха „моряците"'.Припомняме, че още през зимата Черно море искаше да привлече Мариян Огнянов, но тогава сделката пропадна в последния момент. От варненския клуб трябваше да платят трансферна сума, което явно се оказа една от причините сделката да пропадне.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Thu, 27 Apr 2017 11:37:42 +0300

Двама от основните футболисти на Лудогорец - капитанът Светослав Дяков и биткаджията Иордан Минев, се завръщат в игра. Първият скъса мускул преди месец и изпусна всички мачове на „орлите" в този период. Той попадна в групата за дербито с ЦСКА-София (1:1), но не му се наложи да влиза на терена. Днес в реванша с Литекс навярно той ще е титуляр, но няма да играе през всичките 90 минути. В състава на Лудогорец е и опитният Иордан Минев. Той пропусна последните два мача на тима заради бъбречни проблеми.

Иначе логично треньорът Георги Дерменджиев ще заложи на доста резерви, след като първият мач бе спечелен с 4:0 в Разград. Игрово време ще получат младите Даниел Наумов и Александър Василев, както и новото попълнение Жоао Пауло, който почти не може да хване ръка в срещите от Първа лига.

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Thu, 27 Apr 2017 11:36:49 +0300

Ботев изстрада класирането си на 12-и финал за Купата на България! „Канарчетата" направиха 1:1 с Верея вкъщи и след победата с 1:0 в Стара Загора отново ще участват в последния мач в надпреварата, след като през 2014 г. загубиха с 0:1 от Лудогорец на „Лазур". Магията на Тодор Неделев пак бе в основата на успеха. Той отбеляза дузпата на Трейс Арена", а в Коматево центрира майсторски към Антонио Вутов за първия и решителен гол. През втората част Васил Калоянов изравни.Треньорът на „канарчетата" Николай Киров очаквано остави на пейката бразилския нападател Фер-нандо Виана. Така пловдивчани играха без типичен централен нападател, като най-отпред местата си сменяха Антонио Вутов и Омар Косоко. Колегата му Александър Томаш пък разчиташе на всичко най-добро с изключение на контузения Валери Домовчийски.Първото по-инте ресно положение в срещата се откри пред гостите. В 13 ата минута след центриране от корнер Георги Георгиев увисна, но Елиаш с глава не успя да нацели вратата. След няколко нападения и на двата тима се стигна до 25-ата минута, когато Омар Косоко стреля отдалеч, но в аут. Само секунди след това Бризола направи отличен пробив, бе задържан от Елиаш, но някак си топката стигна до Вутов, който обаче не можа да нанесе хубав изстрел. Бразилският капитан на Верея пък бе пожален и не му бе показан втори жълт картон. В 30-ата минута дойде първият спорен момент в срещата. След центриране на Педро Еуженио от корнер, Елиаш прати топката в мрежата на Ботев. Попадението обаче бе отменено, тъй като преди това Иван Бандаловски фаули-ра вратаря на домакините Георги Георгиев. В 33-ата минута Ботев направи решителна крачка към финала. Тодор Неделев центрира ювелирно с левия крак към Антонио Вутов, който се измъкна от Бандаловски и Инко-ом и с глава прати топката в мрежата на Колев - 1:0 за „канарчетата"!На почивката Александър Томаш хвърли всичко в атака и смени левия бек Здравко Илиев с крилото Илиян Йорданов. Първото положение обаче бе пред вратата на Верея. Тогава Фелипе Бризола пробва да вкара от фаул, като топката мина много близо до сглобката. След това обаче инициативата взеха гостите от Стара Загора. В 61-ата минута Педро Еуженио центрира от корнер, Омар Косоко увисна, топката се удари във Васил Калоянов и влетя в мрежата на Георги Георгиев - 1:1. Попадението стъписа домакините и в 80-ата минута публиката в Коматево изтръпна. Тогава Педро Еуженио центрира от фаул, а Калоянов и Бандаловски се разминаха с топката, след като защитата на Ботев действа много неуверено. Пет минути преди края на срещата „канарчетата" можеха да сложат точка на спора. След много-ходова акция, топката се озова в резервата Виана, той би, но Бен Джамия изби пред голлинията. Последва и изстрел на Бризола, но изчистен от Бандаловски. След последния съдийски сигнал бившият играч на Парти-зан поиска обяснение от рефера Ангел Ангелов и бе изгонен с два бързи жълти картона.

Финалът между Ботев и Лудогорец ще бъде на 24 май на стадион „Васил Левски".

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Thu, 27 Apr 2017 11:35:50 +0300

Монако демонстрира, че по никакъв начин не се интересува от трофея за Купата на Франция през този сезон и излезе с изцяло резервен състав при разгромната загуба с 0:5 от носителя на трофея Пари Сен Жермен във втория полуфинал. От целия състав на Леонардо Жардим единственият, който бе останал от предния мач сред 11-те беше Андреа Раджи. Всичките други десетима играчи почти не бяха играли досега през сезона. Монако се бори за титлата в първенството и в Шампионска лига, където ще играе полуфинални срещи с Ювентус.

ПСЖ ще опита да спечели трети пореден трофей на финала срещу Анже на 27 май.

Предаде 'Фокус'

]]>
galia_yzynska@abv.bg (sport1.bg) Футбол Thu, 27 Apr 2017 09:24:38 +0300
Борусия Дортмунд е на финал за Купата след победа над Байерн с 3:2 на „Алианц Арена” https://sport1.bg/futbol/germaniya/73646-borusiya-dortmund-e-na-final-za-kupata-sled-pobeda-nad-baiern-s-32-na-alianc-arena https://sport1.bg/futbol/germaniya/73646-borusiya-dortmund-e-na-final-za-kupata-sled-pobeda-nad-baiern-s-32-na-alianc-arena borussia dortmundd

Борусия Дортмунд отстрани Байерн Мюнхен във втория полуфинал за Купата на Германия след забележителен мач с два пълни обрата и победа за „жълто-черните” с 3:2 на „Алианц Арена”. Робен опита да вкара мача в продължения с марковото си навлизане от фланга към наказателното поле, но мерникът леко му изневери и Байерн се сбогува с мечтите за нов домашен дубъл. Това бе първа загуба за Байерн в турнира от 2015-а година насам, когато пак Дортмунд спечели с дузпи в дома на баварците. На финала Борусия Дортмунд ще спори за трофея с Айнтрахт (Франкфурт), който победи с дузпи като гост Борусия Мьонхенгладбах.