botev pd agitka

Бризола вкара красив победен гол, Неделев се отчете с греда, пише на първа страница вестник "Меридиан мач". Ботев стана първият български отбор, отстранил съперник в евротурнирите това лято, след като спечели и реванша с Партизани (Тирана) от първия квалификационен кръг в Лига Европа. Пред солидна агитка от бултраси на стадион „Лазур" в Бургас пловдивчани потвърдиха превъзходството си над вицешампиона на Албания. „Канарчетата" този път спечелиха само с 1:0, но и то им бе напълно достатъчно. „Жълто-черните" не се хвърлиха да хабят сили в излишен, с оглед резултата в първия мач, домакински натиск. И търпеливо изчака своите шансове. Малко не стигна на Тодор Неделев да се разпише в 19-ата минута и 12-ата секунда. Той забави изпълнението си от фаул за нарушение на Атанда срещу Косоко пред пеналта, но нямаше и късмет и топката се отби от гредата. Малко след това обаче след перфектно центриране на Балтанов, Бризола се хвърли на плонж и с глава насочи топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето „канарчетата" радваха с разнообразна игра и много движение в атака, където изпълнителите постоянно сменяха своите позиции. Често се случваше Косоко и Неделев да разиграват пред Меледже и да започват атаките на тима, който уверено контролираше топката.

В 55-ата минута Цветомир Панов бе изведен от дълбочина от Тодор Неделев, но не успя да преодолее вратаря. Десният бек обаче запази топката и подаде към Косоко, който отправи точен удар, а вратарят не можа да улови добре топката и се наложи повторната му намеса. Буквално секунди след като смени Тони Тасев, Крум Стоянов отправи хубав далечен удар, но встрани от вратата.

Гостите вече изглеждаха примирени и насочиха усилията си към опазване на вратата си от нови попадения, вместо да тръгне по-смело в атака. „Жълто-черните" имаха убийствено превъзходство при владението на топката и не през цялото време показваха, че действително са много по-класния тим. Треньорът Николай Киров пусна в игра и Алваро Юлияно на мястото на голмайстора Бризола. Резервата Мазрекай обаче бе близо до изравняване в 79-ата минута. Неделев сбърка при изнасянето на топката и я загуби. След това албанците стигнаха до най-чистото си положение, но и Чворович показа класа и запази вратата си „суха". Гостите направиха още една контраатака, но шута на Сукай мина над вратата. В добавеното време само за няколко секунди Ботев на три пъти можеше, да вкара, но Ходжа отрази два удара на Косоко, а и Балтанов се размина със заслужено попадение. В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен и Ботев записа ценна и за националния коефициент втора победа, макар и на най-ранната фаза от евротурнирите.