schalke4

Борусия (Мьонхенгладбах) и гостуващият Шалке 04 завършиха 2:2 в реванша на германския сблъсък от осминафиналите на Лига Европа. Така гостите от Гелзенкирхен се класираха за четвъртфиналите с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен след равенството 1:1 в първата среща. Съперниците си поделиха по едно полувреме, като през първото домакините взеха аванс с голове на Андреас Кристенсен (26) и на Махмуд Дахуд (45+2). След почивката нещата се обърнаха и „миньорите” на свой ред натикаха съперника в собствената му половина. Лео Горетцка (54) намали на 2:1 след шут от далечна дистанция, при който топката тупна пред вратаря Ян Зомер и го заблуди. Набил Бенталеб в 68-ата изравни от дузпа, която английския съдия Марк Клатънбърг отсъди заради игра с ръка на Махмуд Дахуд.

Така в крайна сметка Шалке 04 очаква жребия днес от 14:00 часа българско време в Нион.