Wolfsburg copy

Волфсбург приключи по щастлив начин трагичния си сезон. „Вълците" спечелиха с 1:0 и втория си плейофен двубой срещу Брауншвайг и така догодина отново ще играят в елита на Германия. След нулево първо полувреме Виериня вкара единствения гол в в 49-ата минута. Това беше негово първо попадение от декември 2015 година насам, но то се оказа изключително важно. Халфът се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и със силен удар от дистанция направи безпомощен вратаря на втородивизионния тим.

Домакините от Брауншвайг завършиха мача с човек по-малко, тъй като в 82-ата минута Максимилиан Зауер получи червен картон. Гостите владееха инициативата през по-голямата част от двубоя, но изпуснаха няколко отлични възможности преди почивката. Брауншвайг демонстрира слаба ефективност в завършващата фаза с едва един точен удар в реванша. Първият мач също бе спечелен от Волфсбург с 1:0 след доста спорна дузпа, реализирана от Марио Гомес. След срешата пък стана ясно, че „вълците" са финализира-ли първия си трансфер за новия сезон, Волфсбург привлече от Херта за 20 млн. евро американския защитник Джон Антъни Бруукс.