cska pobeda

ЦСКА-София се възползва от гафа на Лудогорец, който загуби от Верея в Стара Загора и отново се размечта за титлата. Тимът на Стамен Белчев спечели с 2:0 срещу Септември пред празните трибуни на „Българска армия" и вече е само на точка зад разградския хегемон. Първото чисто положение в мача дойде в 8-ата минута. Тогава бившият играч на Литекс Елтон Дос Рейс сгреши при изнасянето на топката, която бързо бе подадена от Тиаго към Недялков. Левият бек центрира отлично към Десподов, който от няколко метра стреля над вратата. В 15-ата минута Недялков пробва неуспешно да изненада Янко Георгиев с далечен ш шут. Малко след това и Иван Тилев пропусна идентична ситуация като тази, открила се пред Десподов след първия корнер за Септември. След това имаше и контра на символичните гости, но Барт класно блокира удара на Тошев. В 25-ата минута Каранга атакува от фланга, защитата го блокира, но Галчев подходи леко към топката пред пеналта и тя му бе спечелена от Малинов. Той нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Елтон. Каранга не даде никакъв шанс на Янко Георгиев при изпълнението - 1:0. В 33-ата минута Тошев стреля точно след пас назад от Романов, но Черниаускас не бе затруднен. Янко Георгиев излезе пред пеналта, за да изчисти с крак пред Тиаго при следващото чисто положение преди края на първото полувреме, а в 45-ата минута удар от близо в ръката на Елтон след центриране на Десподов бе прието за неволно и реферът отсъди само корнер. В 49-ата минута пак Десподов бе в центъра на вниманието. След извеждащо подаване от дълбочина, той изпревари вратаря Георгиев, но от малък ъгъл не уцели вратата. При втория си опит обаче националът бе безмилостен. В 54-ата минута той буквално разстреля стража на Септември в стил „Костадинов от „Парк де Пренс", след като Каранга се пребори за топката, а след това Тиаго го изведе. До края на мача ЦСКА-София действаше с много по-голямо спокойствие и самочувствие срещу вече обезверения противник. Все пак отборът на Николай Митов опита да стигне до почетно попадение, но Тилев и Тошев не се възползваха от шансовете, които се отвориха пред тях. В 72-ата минута Каранга изскочи сам срещу вратаря, прехвърли го, а топката, след като се отби от горната греда падна на голлинията и попадение нямаше. От втория опит да си изкара картон с игра след съдийски сигнал за засада бразилецът успя. Така той ще получи наказание, което ще изтърпи срещу Витоша. В 78-ата минута Богомил Дяков се намеси решително пред Каранга след пас от Кулма и предотврати трети гол във вратата на своя тим. До края на срещата обаче отборът на Стамен Белчев започна и да се пести, за да съхрани сили в края на годината, когато програмата от мачове е доста сгъстена. „Червените" спокойно удържаха ценния успех, с който до голяма степен си върнаха увереността след равния с Ботев на свой терен и отново са във вихъра на емоциите в опита да свалят от шампионския трон Лудогорец, с който предколедно ще мерят сили и в четвъртфинал в турнира за Купата на стадион „Българска армия". Точно за този мач ще изтече и наказанието без публика, което ще е допълнителен бонус за Каранга и компания. За отбелязване в снощния двубой е и включването в игра на лекувалия контузия повече от 6 месеца Асен Чандъров, който влезе на мястото на Галчев.