topka

Пирин записа първа домакинска победа от началото на сезона. Направи го по категоричен начин и като резултат, и като игра. „Орлетата" смазаха с 5:0 Локомотив (Пловдив) в Благоевград.

Момчетата на Милен Радуканов изиграха много качествен мач. Те действаха разнообразно в атака и бяха стабилни в защита. Над всички на терена бяха Станислав Костов, който заби 2 гола и Анти Рениа, отчел се с попадение и две асистенции. Гостите не приличаха на себе си. Това беше най-слабият им мач от началото на сезона.

„Орлетата" започнаха много агресивно срещата и поведоха с 2:0 още до десетата минута. Течеше 6-ата, когато Рениа проби по дясното крило и достави перфектна топка на Станислав Костов. Нападателят пък майсторски я вкара с едно докосване за 1:0. В 9-ата мин. пак Рениа развинти защитата на Локо и в частност Велковски, който беше преминат като пън. Този път обаче албанецът не асистира, а сам завърши атаката си и то с перфектен удар с външен фалц за 2:0. Този тежък удар на Пирин обърка тотално гостите, които до края на първата част се лутаха из терена. Войн Войнов пък потърси бърза промяна, като извади още 13-ата мин. Димитър Велковски и пусна на негово място Пашов. Трябва да се отбележи, че Велковски наистина беше разминавай леко от Рениа, но тай игра на непривична позиция като ляв бек, а иначе е халф.

В 28-ата мин. Локо (Пд) беше буквално на сантиметър-два да се върне в мача в 28-ата мин., когато Пламен Крумов удари гредата след удар от фаул, а топката тупна малко пред голлинията. В 42-рата мин. резултатът стана класически и отново в основата на попадението бяха Костов и Рениа. Вторият пак проби отдясно и центрира страхотно в наказателното поле на гостите. Вратарят на Локо Диао успя да избие, но право в краката на Костов, който я заби в мрежата от средна дистанция - 3:0 за Пирин.

През второто полувреме Локо се опита да се върне в мача и вдигна темпото, но гостите бързо се обезвериха. Постепенно и двата отбора сякаш се задоволиха с резултата и играта стана по-скоро скучна, въпреки че още в 47-ата мин. „орлетата" удариха греда. Тогава Радослав Кирилов пробва прехвърлящ удар, но за малко се размина с гол.

В 71-вата мин. Ай-мен Суда получи пас от Станислав Костов и заби топката в мрежата за 4:0. Повторенията показаха, че попадението е дошло след явна засада, която Станислав Ставров и асистентите му проспаха, което принципно е в стила на този съдия.

В 88-ата мин. трагедията на Локо стана пълна. Резервата на „орлетата" Петър Христов се разписа за крайното 5:0, след като 30 секунди по-рано се появи в игра.