ludogorec slaviq copy

Херо даде почивка на основни играчи, Кешерю с два гола, пише на първа страница вестник "Меридиан мач". Лудогорец би без проблеми Славия с 4:0 под дъжда на националния стадион „Васил Левски", като успя да запази сили за гостуването на Истанбул Б в Лига Европа другата седмица. Треньорът на шампионите Димитър Димитров бе дал почивка на основни играчи като Козмин Моци, Светльо Дяков и Абел Анисе. Иначе две попадения за успеха отбеляза румънският голаджия Клаудио Кешерю (4 и 20 минути), а по едно добавиха Вирджил Мисиджан (49) и Кишада (75).

Лудогорец би без проблеми Славия с 4:0 под дъжда на националния стадион „Васил Левски". Треньорът на шампионите Димитър Димитров бе дал почивка на основни играчи като Козмин Моци, Светльо Дяков и Абел Анисе с мисъл да ги запази за двубоя от Лига Европа следващата седмица. Иначе два гола за успеха отбеляза Клаудио Кешерю (4 и 20 минути), а по едно попадение добавиха Вирджил Мисиджан (49) и Кишада (75).

Първото попадение Кешерю вкара още в четвъртата минута с премерен удар по земята след асистен-ция на Марселиньо. В 20-ата минута румънецът удвои от дузпа за нарушение срещу самия него от страна на Стефан Велков, който го задържа с ръка в наказателното поле. Малко след гола Ивайло Димитров стреля под ъгъл, но аржентинския страж на „орлите" Броун трудно се справи с лекия изстрел. Топката мина между краката му, но в крайна сметка вратарят я спря преди да премине голлинията.

В 35-ата минута Лукас Саша пропусна да сложи точка на спора, след като от удобна позиция шути-ра високо над напречната греда. Четири минути по-късно българският шампион направи нов сериозен пропуск. Марселиньо и Кешерю излязоха сами срещу вратаря. Бразилецът напредна и потърси своя съотборник, но притичал бранител на Славия неутрализира опасността.

Втората част стартира с опасност пред вратата на домакините. Мисиджан пусна успоредно на гол-линията, но Джоди Лукоки направи по-трудното и от 3-4 метра прати топката над напречната греда.

В 49-ата минута Кампаняро намери Мисиджан, който пое и с топовен изстрел покачи резултата - 3:0 за Лудогорец. Малко по-късно Лукоки пропусна сам срещу вратаря. Груба грешка на капитана на Славия Емил Мартинов, който върна нескопосано назад към вратаря Стерякис, доведе до гол на Кишада за 4:0. До края на двубоя на стадион „Васил Левски" Лудогорец отпусна газта, за да запази сили за двубоя с турския Истанбул Б в Лига Европа. Двубоят е другата седмица и Лудогорец ще иска на всяка цена да тръгне с добър резултат в груповата фаза на турнира.