neftohimik montana

Нефтохимик постигна изключително лесен успех с 3:1 над Монтана в първия бараж за оцеляване в елита. Играчите на Христо Янев тотално надиграха домакините в Ловеч и заслужено се поздравиха с победата.

Самият мач започна по-добре за гостите от Бургас. В 9-ата минута „шейховете" бяха близо до първия гол. Яни Пехливанов шутира от далечна дистанция, изненада Кории Бруукс, но кълбото се удари в горната греда. В 16-ата минута Нефтохимик поведе в резултата. В автор на попадението се превърна Костадин Хазуров, който се разписа от дузпа. Наказателният удар бе спечелен именно от бившия нападател на ЦСКА, който бе съборен от вратаря Бруукс на границата на наказателното поле. Опитният таран застана зад бялата точка и без да се замисли прати топката в мрежата на Монтана. Четири минути по-късно играчите на Христо Янев стигнаха до второ попадение. Този път точен бе Владислав Романов, който бе изведен на стрелкова позиция от Хазуров. Крилото на „шейховете" демонстрира класа, разписвайки се технич-но във вратата на Монтана. След това пък Корин Бруукс предотврати нов гол на Костадин Хазуров.

В 55-ата минута Иван Вълчанов центрира към Хазуров, който с майсторски удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

В последните секунди Монтана стигна до попадение. В негов автор се превърна Петър Атанасов, който прехвърли стража на гостите Янко Георгиев за крайното 1:3.