dunav ruse

Дунав направи поредна решителна крачка в битката за бараж за турнирите. Русенци спечелиха с 2:1 гостуването си на Черно море в Каварна. Попаденията реализираха Мирослав Будинов и Бранимир Костадинов, а много силен мач изигра Васил Шопов. За домакините гола вкара левият бек Михаил Венков.

Варненци загубиха трето поредно домакинство, след като преклониха глави пред Левски и ЦСКА (по 0:1). С успеха Дунав до голяма степен си подсигурява Фото място, което ще му даде право на участие на бараж за Европа, ако Лудогорец спечели купата.

Черно море започна доста агресивно в опит да стигне до гол. Още във 2-ата минута Паланков центрира отляво и Костадинов стреля с глава, но в аут. Положението обаче се оказа дим без огън. Дунав постепенно изнесе играта в предни позиции и организираше по-опасните атаки. Сработеността в състава даваше резултат, но липсваше завършващият удар. Русенци все пак разбиха катинара в 17-ата минута след много добро нападение в основата, на което беше Васил Шопов. Първо той подаде към Карагарен на десния фланг. Топката пак бе върната на Шопов, който със страхотен пас между краката на Паланков изведе придвижилия се отлично Аясс в наказателното поле. Оттам халфът пусна успоредно на вратата към Будинов и таранът отблизо прати в мрежата - 1:0. Това бе негов 9-и гол в Първа лига този сезон.

След попадението Черно море заигра малко по-активно и опита да натисне, но бракът 8 действията му бе голям. В 19-ата минута Паланков пусна много добър извежда пас към Коконов. Крилото изскочи сам срещу вратаря и опита да го преодолее с техничен удар, но Антонов отклони в корнер. Варненци владееха повече кълбото, но в предни позиции не успяваха да стигнат до чисто положение, а и отбраната на Дунав бе стабилна. Домакините опитаха да преодолеят съпротивата с куп центрирания от статични положения, но без резултат. Активен бе Венков по левия фланг, а Кузма често търсеше топката, но не срещаше достатъчно подкрепа от съотборниците си.В 39-ата минута Дунав създаде ново чисто положение. Будинов се подигра с Пламен Николов, като първо го фин-тира, а след това го надбяга по десния фланг. Нападателят върна около точката на дузпата, където Диян Димов беше непокрит, но капитанът стреля с левия крак в аут - пропуск от чиста позиция.След почивката двата отбора заиграха по-агресивно и стана интересно и пред двете врати. Черно море удари първи. В 55-ата минута Сукуп центрира отдясно, Джалилов изчисти с глава, но сервира кълбото на Венков, който от воле разстреля Антонов -1:1.Отговорът на Дунав обаче не закъсня. Първо в 59-ата минута Шопов стреля от добра позиция, но Михайлов отклони. А само 60 секунди по-късно прошка за домакините вече нямаше. Васил Шопов центрира от десния фланг и намери Бранимир Костадинов, който с удар от вратарско-то поле отбеляза за 2:1.Около 70-ата минута и двата отбора си размениха атрактивни изпълнения, но Шопов с далечен шут и Йосков със задна ножица стреляха на сантиметри в аут. Малко по-късно Будинов се пребори с опеката на Цветков, но вратарят излезе и пресече удара му.До края на срещата нови чисти ситуации не бяха създадени. Така русенци изиграха поредния си силен мач в елита и не свалят поглед от евентуално участие в Европа.