cherno more copy

Черно море ще играе в челната шестица на плейофите в Първа лига, след като перфектни смени на завърналия се след наказание Георги Иванов донесоха успеха с 3:1 като гост на Нефтохимик в морското дерби от 25-ия кръг. Марек Кузма се появи в игра в средата на втората част и само за шест минути отбеляза два гола след пасове отдясно, после Георги Вълчев върна надеждите на Нафтата, но в добавеното време друга резерва – Пируло, реши всичко с трети гол за варненци. Нафтата ще съжалява за пропуснатата от Галин Иванов дузпа рано-рано още в 12-ата минута и едно спорно положение, когато топката може би мина зад голлинията на гостите.

Черно море вече е 4-ти с 40 точки и няма как да бъде изместен от топ 6 след последния кръг от редовния сезон. Нефтохимик загуби за първи път през пролетта и е 12-ти с 26 точки. "Моряците" дублираха резултата срещу този съперник, след като биха с 3:1 и през есента.