Kiril Despodov

Десподов отново герои за 1:1 на „Лаута", засенчи любимите чужденци на шефовете си, пише на първа страница Вестник "Меридиан мач". Вратарят на Локомотив (Пловдив) Ел Харуби подари точка на гостуващия ЦСКА-София и мачът между двата тима на „Лаута" завърши 1:1. В 80-ата минута стражът бе много нерешителен, не успя да пресече дълъг пас и това позволи на Десподов да изравни, вкарвайки на празна врата. Ел Харуби първо тръгна напред, после се спря и това бе фатално. Преди това Дани Кики бе извел домакините напред в 13-ата минута с.плътен удар. Първата част бе доста скучна, но през второто полувреме феновете на „Лаута" станаха свидетели на динамичен футбол, като и двата тима имаха своите шансове.

Локо (Пд) изпусна идеален шанс да притисне ЦСКА-София в битката за третото място. Вратарят на „черно-белите" Ел Харуби сбърка фатално малко преки края на мача и подари изравнителния гол на „червените" на „Лаута". Мароканският национал излезе неразчетено и дори подвикна на Виданов, че ще играе с топката, но напористият Кирил Десподов успя да я чукне между двамата и след това на празна врата вкара. Повиканият от Петър Хубчев нападател изнесе пореден силен мач и се утвърди като лидер в атака на тима си, въпреки че от край време шефовете на клуба толерират знайни и незнайни чужденци. Наказаният и в този мач Едуард Ераносян и неговият щаб за първи път този сезон заложиха на смеха-мата 3-5-2, както „Меридиан Мач" разкри. В отбрана действаха Везалов, Котев и Виданов, а по двата фланга за почнаха Пламен Крумов и Иван Горанов. „Черно-белите" нанесоха своя удар в 13-ата минута. След невероятен пробив на Марчев, който навърза трима съперници, последва пас към Дани Кики и силен удар. Топка мина между краката на защитник и Китанов не можа да направи друго, освен да я извади от мрежата.

Гостите от София създадоха първата реална опасност чак в 42-ата минута. Кирил Десподов напредна и навлезе в наказателното поле. Той намери Руй Педро, който бе заел добра позиция в наказателното поле, но за късмет на домакините ударът му профуча на сантиметри от страничния стълб. Малко преди края на първата част Стойчо Атанасов шутира от удобна позиция над гредата. Второто полувреме стартира с опасна ситуация пред вратата на пловдивчани. Десподов влезе навътре и отправи силен изстрел над вратата. В 50-ата минута Дино Мартинович изведе отлично Дани Кики на чиста позиция. Халфът пое, но се забави със завършващия удар и топката му бе избита. Последва бърза атака на ЦСКА-София, при която Кул-ма подаде към Десподов. Младокът се хвърли да засече кълбото, но малко не му достигна да опъне мрежата, като стражът на Локо Пд Ел Харуби спаси със сетни усилия. В 57-ата минута Рубен Пинто имаше възможност да изравни. футболисът на „червените" бе заел добра позиция в наказателното поле и майсторски се освободи от прекия си пазач, но Харуби се хвърли и неутрализира опасността.

Натискът на гостите стана още по-осезаем. В 60-ата минута Антон Недялков също пробва да изравни с удар от границата на наказателното поле, но топката отново не посети мрежата. В 80-ата минута Десподов изравни, след грубата грешка на Ел Харуби.