Tottenham copy copy

Тотнъм не се затрудни и спечели с 3:0 гостуването си на Евертън. След като се разписа два пъти за националния отбор на Англия, сега Хари Кейн отново постигна дубъл, но този път за клубния си отбор. По традиция нападателят започва тежко през месец август, но сега вече набира скорост и след двата му гола на "Гудисън Парк" достигна кота 100 с екипа на шпорите във всички турнири. В 28-ата минута Хари Кейн се опита да центрира, но се получи удар, а топката изненада Джордан Пикфорд и спря в мрежата му. Именно това бе гол номер 100 за 24-годишния нападател с фланелката на клуба от Северен Лондон. За да постигне това, му бяха нужни само 169 двубоя. За сравнение Тиери Анри достигна кота 100 за Арсенал в 181 мача (12 повече). Малко преди края на първата част Тотнъм уби интригата с второ попадение. Деле Али подаде добре към Бен Дейвис, който стреля. Пикфорд изби, но Кристиян Ериксен бе на точното място в точното време и довкара топката във вратата. Плеймейкърът на шпорите вече има 32 гола във ВЛ и се изравни с Бендтнер като най-резултатния датчанин в историята на състезанието. В началото на второто полувреме пък Хари Кейн оформи и крайния резултат. За Тотнъм дебют направи рекордният трансфер - Давинсон Санчес, който бе стабилен в защита. В сряда шпорите играят с Борусия Д на "Уембли" в ШЛ, а четвъртък Евертън гостува на Аталанта в първи мач от групите на Лига Европа. Дани Уелбек пък свали малко напрежението върху Арсен Венгер, след като се разписа два пъти за успеха на Арсенал с 3:0 срещу Борнемът. Александър Лаказет бе автор на другото попадение за топчиите.