pregled na pechata 1

Лудогорец дръпна с 3 точки след 3:1

„Орлите" победиха Ботев за едно полувреме, пише на първа страница вестник "Меридиан мач". Лудогорец спечели с 3:1 гостуването на Ботев и по този начин дръпна на върха с 3 точки пред ЦСКА-София. Както е известно, по програма мачът трябваше да се играе в понеделник. Заради обилния снеговалеж обаче срещата бе отложена с 24 часа. През целия ден вчера служителите на домакините свършиха и невъзможното, за да изчистят натрупалия сняг и да приведат терена в нормално състояние. Треньорът на домакините Николай Киров излезе с всичко най-добро. Както вече писахме, той не може да използва новото си попълнение Жоао Пауло, чийто права се дължат именно от шампионите. Повторен дебют за „канарчетата" записа Филип Филипов, който беше десен защитник. Нападението отново бе водено от Диого Кампос. Наставникът на разградчани Димитър Димитров хвърли дебютанта Цветомир Панов, дошъл преди дни именно от Ботев, като титуляр. Любопитно е, че плевенчанинът действаше като ляво крило. Иначе и Херо не спести усилията на никой от основните играчи като Марселиньо, Моци и Дяков. „Орлите" почнаха много мощно и в първите 20 минути размазаха домакините. Още в 5-ата минута Клаудиу Кешерю изведе Лудогорец напред. Дяков подаде отлично на Анисе отдясно, той центрира към румънеца, който избяга от опеката на Радослав Терзиев и с глава прати топката между краката на Иван Чворович. Това бе гол номер 50 на Кешерю в родния елит. След само няколко секунди Сисиньо центрира към включилия се в атака Моци, той пробва удар, топката се озова в Кешерю, но ударът му бе блокиран от Пламен Димов. По-късно се откри още едно положение пред „орлите", но Кешерю отново не можа да нанесе завършващ изстрел. В 17-ата минута Анисе получи великолепен извеждащ пас от Марселиньо, но от чиста позиция на уцели вратата. Четири минути по-късно Кешерю вкара втори гол, който обаче бе отменен заради несъществуваща засада. Чак след 20-ата минута Ботев погледна към вратата на Ренан, но Диого Кампос и Пламен Димов не бяха точни след центрирания. В 29-ата минута логичното се случи и Лудогорец стигна до второ попадение. Мисиджан проби отляво, направи двойно с Кешерю и с прекрасен фалцов изстрел прати кълбото в мрежата на Чворович. След това домакините поискаха дузпа за нарушение на Панов срещу Афонсо, но такава не бе отсъдена, а и Балтанов завърши атаката със слаб удар. В 32-ата минута Ботев изравни! Серкан Юсеин изпрати бомба към вратата на Ренан, той изби, топката стигна до Филип Филипов, който центрира. Диого Кампос изпревари Игор Пластун и с глава отбеляза първото си попадение в елита. В 36-ата минута украинецът можеше да се реваншира, като бе най-съобразителен при разбъркване след центриране от корнер, но ударът му с левия крак не намери целта. В последните минути на първата част отново стана много интересно. Първо Панов можеше да вкара на бившия си тим, но Чворович спаси. След това пък Сисиньо центрира отдясно, вратарят на Ботев направи брутална грешка, като подари топката на Анисе и той без да се замисли я прати в мрежата - 3:1 за Лудогорец. В 54-ата минута Пламен Димов фаулира Марселиньо и получи жълт картон, който го извади от дербито на Пловдив в неделя. Иначе след това Вандерсон удари гредата, а при добавката Анисе не уцели вратата от непосредствена близост „Жълточер ните" отвърнаха чрез изстрел на Стивън Петков, който обаче мина над напречната греда. В 68-ата минута Дяков изведе отлично Вандерсон от-" дясно, той подаде към Мисиджан, а след това топката се озова в Кешерю, чийто удар бе блокиран. В 74-ата минута дебют за Лудогорец в Първа лига записа полският таран Якуб Шверчок, който замени Кешерю. Секунди след това „орлите" можеха да стигнат до четвърти гол. Марселиньо изведе страхотно Мисиджан, който вместо да подаде на свой съотборник, би в тялото на Чворович.

Кешерю: 50 е хубаво число, нямаше засада

50 гола в Първа лига? 50 е хубаво число. Преди всичко искам да отлича отборната работа. Заедно сме на терена, печелим заедно, смеем се заедно", коментира играчът на мача Клаудиу Кешерю. „Играхме добре. 5 или 10 минути ни бяха слаби, те ни вкараха гол и имаше подем в тяхната игра. Не допуснахме положения пред вратата си, контролирахме мача. Добър ден и добър резултат, хубав двубой", добави румънецът. „Голът ми беше постигнат инстинктивно. Получих хубаво центриране от фланга. При отмененото ми попадение нямаше засада. Може би имаше и дузпа срещу Мисиджан. Важното е, че тези грешки не повлияха на резултата", завърши Кешерю.

ЦСКА-София не продаде Каранга на мениджъри

Ръководството на ЦСКА-София е отказало предложението на мениджърите на Фернандо Каранга да откупят правата му, научи „Меридиан Мач". Те са пристигнали в София, за да преговарят с шефа на клуба да си върнат собствеността върху бразилския голмайстор. Според офертата той е трябвало да продължи да играе с червената фланелка, но през лятото да бъде отведен в клуб от по-голямо първенство срещу чиста печалба за агентите. Шефовете на ЦСКА-София обаче не са се съгласили, защото планират да продадат Каранга през лятото и да приберат лъвския пай от сделката. Те са обещали единствено процент от продажбата на мениджърите на бразилеца. Актуалната цена на Фернандо Каранга е 2,5 милиона евро според авторитетния сайт transfermarkt.de. „Червените" обаче планират да го продадат за по-голяма сума през лятото. Известно е, че единият от мениджърите на Каранга - Андерсон Насрала, обяви още през зимата, че към довереника му има много сериозен интерес и може да бъде продаден през зимата, което не се случи. За бразилеца се грижи и агенцията More than Sport, която е базирана в Австрия. От ЦСКА-София направиха и много сериозна крачка към това да превърнат Фернандо Каранга апетитна хапка, след като му осигуриха български паспорт.

ЦСКА с 3 мача за седем дни

Червените влизат в първия полуфинал за купата срещу Левски след двубои с Лудогорец, пише на първа страница вестник "Тема спорт". СТК към БФС пренареди програмата до края на редовния сезон в Първа лига. Взето бе решение отложеният заради падналия сняг 23-ти междинен кръг да се играе през уикенда. От това настъпиха промени и за 24-ия и 25-ия кръг. Според тях само за седем дни ЦСКА ще изиграе 3 мача - армейците имат най-сгъстената програма от челниците. В понеделник, 5 март, гостуват на Дунав в Русе, след това на 8 март, четвъртък, приемат Етър, а в неделя, 11 март, имат визита на Пирин. За сравнение Левски ще изиграе срещите от тези кръгове за 9 дни, а Лудогорец за 8.Преместени бяха и полуфиналите за Купата на България. ЦСКА - Левски и Ботев - Славия ще се изправят един срещу друг на 10/11 и 24/25 април. Ако червените завършат на едно от първите две места редовния сезон, то преди първия сблъсък със сините за трофея ще имат труден тест - ще играят срещу Лудогорец в мач от 28-ия кръг на Първа лига.

УЕФА обяви промени в ШЛ и ЛЕ

УЕФА обяви промени в евротурнирите, които влизат в сила още от следващия сезон (2018/2019). Вече 26 отбора получават директен достъп до групите на Шампионската лига, като това оставя само 6 свободни позиции за квалификациите. Разликата е, че шампионският поток, в който е и българският първенец, вече ще дава 4 квоти, а не 5, както бе досега. Предварителните кръгове са увеличени, а в групите ще има нови начални часове на срещите. Те ще започват от 19:55 и 22:00 часа и в двете надпревари (ШЛ и Лига Европа).

Ако носителят на трофея в ШЛ през този сезон вече си е осигурил квота през домашното първенство, шампионът на Чехия ще попадне директно в групите.

Лудогорец с лекота би Ботев

Лудогорец очаквано победи с голяма лекота Ботев в пре-насрочения от понеделник за вчера мач в Коматево. Шампионите отбелязаха три гола, допуснаха един и дръпнаха в класирането с три точки пред втория ЦСКА.

Изводите за случващото се на терена можеха да се направят още в първите минути, когато гостите редяха положение след положение.

Още в 5-ата минута Кеше-рю засече във вратата на Ботев центриране на Анисе и откри резултата - 0:1, след като топката мина между краката на Чворович. Малко след това Сисиньо подаде от фаул в пеналта, Моци свали към Ке-шерю, който стреля от воле, но Димов изби с крак. След две минути Мисиджан отляво влезе в пеналта, подаде на Марсе-линьо, който шутира от въздуха, но изстрелът му бе блокиран от защитник. В 14-ата минута при нова атака за гостите Вандерсон намери Мар-селиньо на удобна позиция и той шутира, но след рикошет топката попадна в Кешерю, румънецът обаче не успя да нанесе удар.Вече бе ясно, че Лудогорец няма как да бъде спрян да си разиграва коня. Ботев се опита да играе отворено и остави пространства на съперника си. Чак в 23-ата минута Пламен Димов засече с глава центриране от корнер, но топката мина покрай лявата греда на Ренан. По-късно в двубоя Димов получи жълт картон, който ще го лиши от участие в предстоящото в неделя дерби с Локо Пловдив.В 29-ата минута Лудогорец удари за втори път. Кешерю и Мисиджан направиха двойно подаване пред дъгата на наказателното поле. Последва отличен фалцов диагонален изстрел на холандеца, който прати топката в горния ъгъл на Чворович - 0:2. Малко след това Балтанов стреля право в ръцете на Ренан, а Ботев поиска нарушение в предходната ситуация, при която бившият играч на Ботев Пд Панов фаулира Афон-со. Сигнал обаче не последва.

В 31-ата минута канарчетата намалиха с първия гол на Диого Кампос. Ренан изби изстрел на Серкан, последва центриране от фланга в пеналта, където Кампос изпревари Пла-стун на предната греда и отблизо реализира.

В 34-ата минута и Лудогорец имаше претенции за дузпа - Терзиев засили с ръка в пеналта Мисиджан, но сигнал на съдията Ивайло Стоянов не последва.

Третият гол за Лудогорец, паднал в края на полувремето, беше уникален - при центриране отдясно в ръцете на Чворович (бивш играч на Лудогорец), той така изпусна топката, че тя попадна в краката на Анисе и той я вкара във вратата -1:3. За първото полувреме съдията Ивайло Стоянов спести по една дузпа и за двата отбора, за да може после с чиста съвест да каже, че е свирил 50 на 50.

През второто полувреме играта кротна, а Лудогорец притъпи действията си в атакуващата фаза. Тимът от Разград с много подавания държеше топката далеч от вратата си.В 54-ата минута при нападение за гостите след центриране отляво и неориентирано поведение на защитата на Ботев и Чворович Вандерсон стреля към опразнената врата, но нацели напречната греда. След това лудогорци направиха няколко пропуска, най-фрапиращият от които бе на Мисиджан в 75-ата минута.