pregled na pechata 1

Вратар подари точка на ЦСКА - София

Десподов отново герои за 1:1 на „Лаута", засенчи любимите чужденци на шефовете си, пише на първа страница Вестник "Меридиан мач". Вратарят на Локомотив (Пловдив) Ел Харуби подари точка на гостуващия ЦСКА-София и мачът между двата тима на „Лаута" завърши 1:1. В 80-ата минута стражът бе много нерешителен, не успя да пресече дълъг пас и това позволи на Десподов да изравни, вкарвайки на празна врата. Ел Харуби първо тръгна напред, после се спря и това бе фатално. Преди това Дани Кики бе извел домакините напред в 13-ата минута с.плътен удар. Първата част бе доста скучна, но през второто полувреме феновете на „Лаута" станаха свидетели на динамичен футбол, като и двата тима имаха своите шансове.

Локо (Пд) изпусна идеален шанс да притисне ЦСКА-София в битката за третото място. Вратарят на „черно-белите" Ел Харуби сбърка фатално малко преки края на мача и подари изравнителния гол на „червените" на „Лаута". Мароканският национал излезе неразчетено и дори подвикна на Виданов, че ще играе с топката, но напористият Кирил Десподов успя да я чукне между двамата и след това на празна врата вкара. Повиканият от Петър Хубчев нападател изнесе пореден силен мач и се утвърди като лидер в атака на тима си, въпреки че от край време шефовете на клуба толерират знайни и незнайни чужденци. Наказаният и в този мач Едуард Ераносян и неговият щаб за първи път този сезон заложиха на смеха-мата 3-5-2, както „Меридиан Мач" разкри. В отбрана действаха Везалов, Котев и Виданов, а по двата фланга за почнаха Пламен Крумов и Иван Горанов. „Черно-белите" нанесоха своя удар в 13-ата минута. След невероятен пробив на Марчев, който навърза трима съперници, последва пас към Дани Кики и силен удар. Топка мина между краката на защитник и Китанов не можа да направи друго, освен да я извади от мрежата.

Гостите от София създадоха първата реална опасност чак в 42-ата минута. Кирил Десподов напредна и навлезе в наказателното поле. Той намери Руй Педро, който бе заел добра позиция в наказателното поле, но за късмет на домакините ударът му профуча на сантиметри от страничния стълб. Малко преди края на първата част Стойчо Атанасов шутира от удобна позиция над гредата. Второто полувреме стартира с опасна ситуация пред вратата на пловдивчани. Десподов влезе навътре и отправи силен изстрел над вратата. В 50-ата минута Дино Мартинович изведе отлично Дани Кики на чиста позиция. Халфът пое, но се забави със завършващия удар и топката му бе избита. Последва бърза атака на ЦСКА-София, при която Кул-ма подаде към Десподов. Младокът се хвърли да засече кълбото, но малко не му достигна да опъне мрежата, като стражът на Локо Пд Ел Харуби спаси със сетни усилия. В 57-ата минута Рубен Пинто имаше възможност да изравни. футболисът на „червените" бе заел добра позиция в наказателното поле и майсторски се освободи от прекия си пазач, но Харуби се хвърли и неутрализира опасността.

Натискът на гостите стана още по-осезаем. В 60-ата минута Антон Недялков също пробва да изравни с удар от границата на наказателното поле, но топката отново не посети мрежата. В 80-ата минута Десподов изравни, след грубата грешка на Ел Харуби.

Лудо шоу в Разград – 2:2

Лудогорец пропусна да увеличи преднината си на върха, след като направи 2:2 с Дунав в Разград в луд мач. През първото полувреме „орлите" създадоха над 5 чисти голови положения, но отбелязаха само едно. Гостите пък изиграха много силно второ полувреме. Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев пусна за пръв път като титуляр през сезона Александър Василев, който бе повикан преди дни от Петър Хубчев в националния отбор за световната квалификация с Холандия. Нямаше го Йордан Минев, който страдаше от бъбречна криза през последните дни. В атака отново излязоха Марселиньо, Кешерю, Кафу и Вандрерсон. Интересен беше и съставът на Дунав. Там заради наказание го нямаше голмайстора Мирослав Будинов, който бе наказан. Срещата започна с много силен натиск на „орлите". Още 4-ата минута те направиха страхотна атака на скорост като Кафу пода де към Кампаняро, чиято странична ножица бе спасена от Станислав Антонов. След това пък първо Пластун, а после и Кешерю не успяха да добутат топ ката във вратата след центриране от корнер. Дойде време и Кафу да пробва своя шанс, но в аут. След това бразилската звезда подаде на непокрития Кешерю , който не успя да засече от чиста позиция с V десния крак. Логичното се случи в 14-ата минута. Тогава след центриране от ъглов, топката стигна до Анисе, той я върна към Кешерю. Румънецът с глава продължи за Хосе Па-ломино, за когото отблизо не бе проблем да отбележи първия си гол в елита. Играчите на Дунав почти не минаваха центъра. Все пак в 22-ата минута извиканият в националния отбор на Ливан Самир Аясс подаде чудесно към Карагерен. Той пробва удар тип „скорпион", но без да застраши Владо Стоянов. След това последва нова вълна сили атаки на Лудогорец. В 24-ата минута Натанаел се възползва от грешка в защитата на русенци, проби, но вместо да потърси Кешерю, би във вратаря Антонов. Късметът изневери и на Джонатан Кафу, преди в 37-ата минута Кешерю да направи нов шокиращ пропуск. Той получи топката напълно непокрит от Марселиньо, но би право в Антонов. Гол на Кешерю пък бе отменен заради тънка засада. В продължението на първото полувреме гостите стигнаха до изравняване. След добро центриране от ляво на Хубчев, Пластун се опита да си вкара автогол, Владо Стоянов изби, но право на крака на Брани-мир Костадинов, който отблизо не сбърка -1:1. Голът на Дунав обърка сериозно „орлите". В 49-ата минута резервата Ндуе Муйеци изстреля истинска бомба по посока вратата на Владо Стоянов, но националът спаси. В 53-ата минута Кампаняро изведе Кафу отдясно, бразилецът би, но отново несериозно. Домакините бяха попарени в 69-ата минута. Тогава Хубчев центрира великолепно отляво, топката стигна до Бирсент Карагерен, който с великолепен плонж я прати с глава в мрежата на Стоянов - 2:1. Радостта на „драконите" обаче трая много кратко. В ответната атака Кешерю бе изведен отляво и би не толкова силно. Вратарят Станислав Антонов, който бе перфектен до момента, обаче очакваше пас от румънеца, но Кешерю стреля и топката мина през ръцете на Антонов - 2:2. В 73-ата минута Хосе Паломино направи брутална грешка и изведе Васил Шопов сам срещу Владо Стоянов. Бившият играч на Литекс елиминира вратаря, но Игор Пластун се реваншира за неточността си при гола на Бранко Костадинов и изби. В продължението на двубоя Лудогорец можеше да направи пълен обрат. Марселиньо центрира от корнер, Кешерю изпревари всички и би с глава, но на сантиметри от гредата.

Верея сломи и Пирин, Домо се отпуши

Толкова минути голова суша имаше Домовчийски. За последно той се разписа за Славия срещу Монтана през 2016 г.

Верея изигра силен мач на своя стадион „Трейс Арена" и заслужено победи Пирин с 2:0. Първата възможност се откри пред гостите от Благоевград, когато Реферът Никола Попов в 6-ата минута отсъди непряк свободен удар за „орлетата". Тогава Бандаловски върна топката към вратаря Пламен Колев, но той не можа да я овладее и с ръка я изби, за което беше свирено нарушението. Осем играчи от Верея се наредиха буквално пред гол-линията, а непрекият удар беше от линията на малкото наказателно поле, но шутът на Костов срещна стената от тела на старозагорски играчи и кълбото беше избито. В 8-ата минута Илиев от домакините се опита с шут от 25 метра да изненада Макенджиев, но топката профуча край вратата му. В 14-ата минута Верея имаше отлична възможност да поведе, след като португалецът Еуженио намери Домовчийски на стрелкова позиция, но ударът на нападателя от 12 метра беше избит в корнер от Макенджиев. В 29-ата минута Балде от Верея стреля изненадващо от около 22 метра, но вратарят на Пирин внимаваше и улови. В 38-ата минута Верея поведе в резултата. Бандаловски пусна пас към Еуженио пред наказателното поле, който пък подаде успоредно на гол-линия-та топ-к а т а към Домовчийски и той със силен удар от 5-6 метра откри : резултата -1:0. Това бе първи гол з бившия национал с екипа на старозагорския клуб. След почивката Верея наложи натиск към вратата на противника и отправи няколко удара, докато Пирин трудно се ориентираха в обстановката. В 51-вата минута Елиаш изведе Еуженио зад защитата на Пирин, португалецът напредна към пеналта и стреля, но Макенджиев изби в корнер. В 52-ата минута Керкар овладя майсторски топката и отправи удар от 20-ина метра, но неточен. Пет минути по-късно отново алжирецът можеше да се разпише, след като технично се измъкна от опеката на трима защитници на Пирин и стреля от 14 метра, но Макенджиев отново бе на висота и спаси. Натискът на Верея се увенча с успех в 75-ата минута. Тогава капитанът Елиаш напредна отляво към вратата и подаде отличен пас към Еуженио, който стреля отблизо, Макенджиев изби първия удар, но в добавката португалецът прати топката в мрежата за втори път.

УБА задълбочи кризата в Арсенал

Набиха топчиите за четвърти път в последните 5 мача, пише на първа страница вестник "Тема спорт". Уест Бромич се Възползва от проблемите в Арсенал в последно време и срази топчиите с 3:1 в първи двубой от 29-ия кръг на Висшата лига. Играчите на Тони Пюлис изиграха много силен мач и благодарение най-вече на защитника Крейг Доусън, реализирал два гола, стигнаха до успеха, с който вече имат 43 точки и заемат осмото място в подреждането. За Арсенал пък това е четвърта загуба в последните пет мача. За капак отпадна и от ШЛ след два пъти по 1:5 от Байерн. Тимът може да се озове на шесто място, ако Манчестър Ю победи Мидълзбро.

Поражението на Арсенал на "Дъ Хоутърнс" влоши още повече кризата в клуба и приближи Арсен Венгер до напускането му. Както е известно, договорът на французина изтича и може би няма да бъде подновен.

Доусън откри резултата в 12-ата минута, когато се извиси над всички след центриране на Насер Шадли от корнер. Гостите обаче се върнаха сравнително бързо в мача, след като само 3 минути по-късно Алексис Санчес получи пас от дълбочина от Гранит Джака, залъга няколко бранители на дроздовете и с удар с десния крак матира Бен фостър. В 54-ата минута Тони Пюлис реши да освежи атаката си, пускайки в игра нападателя Хал Робсън-Кану. Уелсецът се нуждаеше само от 60 секунди, за да запише името си сред голмайсторите, пускайки топката покрай плонжа на падналия на земята Давид Оспина.

Крайният резултат бе оформен в 75-ата минута, когато Джеймс Маклейн и Крейг Доусън повториха упражнението от първия гол. Бранителят скочи най-високо при центриране от корнер и с глава вкара за 3:1. До края на мача Арсенал опита да промени нещо, но нямаше нужното време, нито нужното качество, за да се справи със солидната отбрана на домакините.

Морето ще спира Нафтата, започна подмяната на терена на „Тича"

В лагера на Черно море се канят да нанесат днес първа пролетна загуба на Нефтохимик, който след пет мача има 3 победи и 2 равенства в Първа лига. Моряците се нуждаят само от точка, за да си гарантират мястото в първата шестица, но бяха категорични, че нямат никакво намерение да излизат с мисъл за равенство на стадион "Лазур" в Бургас. "Ако успеем да разгърнем играта си, ще се поздравим с успех, въпреки добрата форма на съперника", заявиха от щаба на Черно море. Очаква се за мача с бургазлии в титулярния състав на моряците да се завърне капитанът Георги Илиев. Това ще наложи корекции в халфовата линия, която по всяка вероятност ще придобие вида, който имаше в началото на пролетния полусезон.

Подмяната на тревното покритие на стадион "Тича", домът на Черно море, най-после стартира. Багери влязоха на терена на съоръжението и започнаха да премахват тревата. Предвижда се да бъде отнето около 30 см от старото покритие. След това ще се изгради нова дренажна и поливна система. Тревата, която ще бъде поставена, пък е специално селектирана и съобразена с климата в региона. Очаква се новият терен да бъде изграден до края на май. Така моряците навярно ще стъпят за първи път на него на първата тренировка от лятната подготовка. Същевременно продължава и работата по изграждането на осветлението на "Тича". В момента е завършен първият етап, като до седмица ще започне поставянето на стълбовете. Първоначалните очаквания бяха ремонтът да приключи още до края на 2016 г., но дейностите се забавиха заради проблеми с организацията на обществената поръчка.

Наставникът на бургазлии Христо Янев пък очаква по-сериозна подкрепа от трибуните, след като цените на билетите бяха намалени на 3 лева. "Чака ни здрава битка с корав съперник", каза Янев.

Левски ще трупа аванс пред ЦСКА

Днес Левски приема Ботев Пловдив на Терена" и има поводи да е амбициран за голям успех. Вчера треньорът Николай Митов имаше рожден ден, навърши 45 години. Въпреки че твърди обратното, той и помощникът му Мариян Христов със сигурност не са забравили какво им се случи през есенния полусезон. Тогава те трябваше да застанат начело на Ботев след освобождаването на Николай Костов и екипа му, но феновете на жълто-черните не позволиха това да се случи. Така, само час след като Митов и щабът му бяха представени на Коматево, те трябваше да си съберат багажа и да напуснат.

Очаква се треньорът да направи промени по състава в сравнение с гостуването на Берое в Стара Загора, което е загубено с 0:1. На вратата на тима отново ще е младокът Николай Кръстев, който пази в предишните три срещи. Той ще бъде предпочетен пред Божидар Митрев. В защита ще има рокади. На пейката ще остане Сашо Александров, който игра слабо под Аязмото. Вместо него като десен бек ще действа Роман Прохазка. Очаква се в центъра на отбраната пак да си партнират чехът Давид Яблонски и румънецът Сърджан Лукин, а резерви да са Димитър Пиргов и Александър Александров. В халфовата линия със сигурност ще играят Мехди Бурабия и Божидар Краев. А Георги Костадинов е с по-големи шансове да започне от холандеца Джереми де Ноойер, който през лятото ще напусне Терена". На десния фланг на нападението ще е Франсис Нар. А най-голямата дилема пред Николай Митов е кой да започне на срещуположния. Вариантите са три -Антонио Аниете, Антон Огнянов и Амаду Сукуна. Нито един от тях обаче не се намира във форма. Последните двама бяха взети по време на зимната пауза, но засега не оправдават с нищо присъствието си в Левски. На върха ще играе Аденижи.

При успех днес Левски ще дръпне на пет точки пред ЦСКА и ще влезе в плейофите като втори в класирането