topka basket 22

Левски Лукойл на практика вече се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Сините победиха Черно море Тича с 83:63 и в пълна степен направиха реванша на 17 януари във Варна протоколен. Двубоят се игра пред около 550 зрители в зала "Универсиада". Макар съоръжението да не се напълни, каквито бяха предварителните прогнози, организираните фенове на Левски демонстрираха подкрепата си към новия проект и създадоха отлична атмосфера.Съставът на Дарин Великов обаче заслужава похвала за желанието и съпротивата, която оказа на звездната селекция на Левски Лукойл. Моряците удържаха домакините през първото полувреме, като дори излязоха на почивка с аванс от 5 точки. След паузата обаче се видя голямата разлика в класите, както и много по-дългата пейка и ротация, с която разполага Константин Папазов. Сините обърнаха развоя на сблъсъка в средата на третата част, след което буквално прегазиха уморения си съперник.Юношата на ЦСКА Христо Николов бе най-полезен за победата на Левски Лукойл със своите 17 точки, 9 борби и 2 отнети топки за 26 минути на паркета. Кийт Клентън пък добави 12 точки, 9 борби и 4 асистенции за 28 мин. За Черно море Тича Цветослав Острев се отличи с 22 точки. Тимът обаче отново бе без опитния си гард МилЯн Боцка, който продължава да няма работна виза.