Начална страница Лига Европа Борусия Мьонхенгладбах преби Фенербахче в Истанбул

Борусия Мьонхенгладбах преби Фенербахче в Истанбул

01 December 2012 | 20:01

Борусия (Мьонхенгладбах) записа впечатляващ успех с класическото 3:0 в гостуването си на Фенербахче от последния кръг в група "С" на Лига Европа. Мачът бе без значение и за двата отбора, които си бяха осигурили вече класиране на 1/16 финал. Домакините обаче като че ли подходиха по-несериозно към тази среща и логично бяха наказани.

Борусия откри резултата в 22-ата минута, когато Толга Чигерчи с далечен удар по земя не остави шансове на вратаря за 0:1. Само пет минути по-късно гостите си спечелиха и дузпа в своя полза за нарушение на Нтсама срещу Бранимир Хргота, а Майк Ханке реализира наказателния удар за 0:2. През втората част германският тим добави и трето попадение на сметката си чрез Люк де Йонг в 79-ата минута и така окончателно решиха всичко в мача.

Дори и с този успех обаче Борусия завършва на второто място в крайното класиране в групата с 11 точки, а Фенербахе е победител в нея с 13 точки.