Начална страница Футбол БГ Килиан Шеридън отмъкна титлата от Петев в Кипър

Килиан Шеридън отмъкна титлата от Петев в Кипър

31 May 2014 | 17:07

Българският специалист Ивайло Петев и воденият от него АЕЛ не успяха да спечелят титлата на Кипър. В преиграването на срещата с АПОЕЛ (Никозия) тимът от Лимасол загуби с 0:1 и по този начин остана втори в крайното класиране. Единственото попадение в мача вкара бившият нападател на ЦСКА Килиан Шеридан в края на първото полувреме. Ивайло Петев и играчите му се нуждаеха от равенство, за да триумфират с титлата. АЕЛ и АПОЕЛ завършиха с по 81 точки, но гостите от Никозия са първи заради предимство от преките двубои.

Припомняме, двата тима играха в последния кръг на сезона преди десетина дни, но двубоят бе прекратен при резултат 0:0. Повод за прекратяването на мача бяха ексцесии на стадиона и пострадали футболист и служител на гостуващия отбор от Никозия. След дълги обсъждания бе взето решение двубоят да се преиграе днес.

Днешната среща започна нервно, като и двата тима се стараеха да не допуснат гол. Играчите бяха видимо притеснени, а съдията се опитваше да ги респектира с картони. Ивайло Петев бе заложил на само двама кипърци в титулярния си състав, докато Станислав Генчев остана на резервната скамейка.

Треньорът на АПОЕЛ пък разчиташе на бившия играч на ЦСКА Килиан Шеридън, който се оказа и основният му коз. В края на първото полувреме бразилецът Винсент стреля от въздуха, стражът на АЕЛ не се намеси добре и успя само да избие топката. Топката попадна в Шеридън, който лесно я насочи в мрежата - 1:0. Ивайло Петев и играчите му имаха претенции за засада на ирландеца, но повторенията показаха категорично, че такава няма.

През втората част  Петев направи две смени с идеята да промени нещо на терена, но така нужният гол не дойде. Станислав Генчев пък не се появи на терена.