Начална страница Франция Бербо с картон при равенство на Монако

Бербо с картон при равенство на Монако

17 May 2014 | 21:02

Монако финишира сезона във френската Лига 1 с реми. “Монегаските” завършиха 1:1 срещу Бордо в едно от дербитата на 38-ия кръг. Тимът на треньора Клаудио Раниери отдавна си беше гарантирал второто място, “жирондинците” пък не можеха да мръднат по-напред от седмото място, и мачът беше без никакво значение.

Димитър Бербатов водеше атаката на домакините в тандем с Валер Жермен. Българинът остана на терена до края на срещата, като в 30-ата минута получи жълт картон. Бившият ни национал вкара топката с ръка в мрежата зад гърба на вратаря Седрик Карасо и заради това беше декориран от рефера Тони Шапрон.

Бордо откри резултата на стадион "Луи ІІ" с гол на Гийом Оаро в 15-ата минута. Резервата Лукас Окампос в 69-ата минута донесе точката за “монегаските” секунди след появата си на игрището и то още с първото си докосване на топката. За попадението асистира Караско.